Serdecznie zapraszam mieszkańców i wszystkich chętnych do obejrzenia nowej ekspozycji w Izbie Muzealnej w Bornem Sulinowie. Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w terminie od 24 września do 12 października, w godzinach od 10.00 do 14.30.

Wstęp wolny.

Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska 
Burmistrz Bornego Sulinowa

W dniu 12 października br., w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie, odbyło się 66. Posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP. więcej>>>

 

Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na projekt seminaryjny pn.: BORNE SULINOWO: LUDZIE – CZAS – PRZESTRZEŃ. Seminarium odbędzie się w dniu 26 października (środa), w Budynku Kulturalno-Oświatowym przy Al. Niepodległości 28. więcej->>>   ,   plakat->>>

W dniu 20 czerwca br., w Budynku Kulturalno Oświatowym w Bornem Sulinowie, elitarna grupa francusko-polskich artystów – freskarzy ze Stowarzyszenia Passeurs de Fresques z Troyes i z Opola – rozpoczęła realizacjęprojektu pn. „Freski z historią w tle”. W ambitne przedsięwzięcie zaangażowali się również uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID.  więcej … »

Do niezwykłego spotkania doszło 3 czerwca br. w Budynku Kulturalno – Oświatowym. Już po raz drugi do Bornego Sulinowa zjechali niemieccy  goście –  osoby, które urodziły się na terenie Bornego Sulinowa i naszej gminyjeszcze przed wojną. Było to już drugie tego rodzaju spotkanie dawnych mieszkańców gminy –  pierwsze odbyło się w 2011r.  więcej … »