Do niezwykłego spotkania doszło 3 czerwca br. w Budynku Kulturalno – Oświatowym. Już po raz drugi do Bornego Sulinowa zjechali niemieccy  goście –  osoby, które urodziły się na terenie Bornego Sulinowa i naszej gminyjeszcze przed wojną. Było to już drugie tego rodzaju spotkanie dawnych mieszkańców gminy –  pierwsze odbyło się w 2011r. Od wielu lat do Bornego Sulinowa przyjeżdżają pojedyncze osoby z Niemiec, które poszukują śladów po swoich przodkach. Pomysłodawcą pierwszego, jak i drugiego zjazdu, był  Pan Dariusz Tederko,  na co dzień  pełniący  funkcję inspektora promocji i współpracy w  Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie. Spotkanie  doszło do skutku dzięki prywatnym kontaktom Pana Dariusza z dawnymi niemieckimi mieszkańcami naszej gminy. Osobą prowadzącą spotkanie, a zarazem będącą moderatorem dyskusji, był Pan Dariusz Czerniawski, szef Miejskiej Izby Muzealnej. Profesjonalne tłumaczenie było dziełem Pana Michała Morkischa, który specjalnie na to wydarzenie przyjechał z odległego Aachen. więcej>>>